wiet
(Newbie)
*

Registration Date: 11-28-2016
Date of Birth: Not Specified
Local Time: 11-23-2020 at 04:45 PM
Status: Offline

wiet's Forum Info
Joined: 11-28-2016
Last Visit: 11-28-2016, 04:01 PM
Total Posts: 0 (0 posts per day | 0 percent of total posts)
(Find All Posts)
Total Threads: 0 (0 threads per day | 0 percent of total threads)
(Find All Threads)
Time Spent Online: 12 Minutes, 40 Seconds
Members Referred: 0
Reputation: 0 [Details]

wiet's Contact Details
Homepage: http://bank-spermy.net/
Email: Send wiet an email.
  
Additional Info About wiet
Bio: Dawca Spermy Ścigany Przez Urząd, Który Chce Jego Pieniędzy

Wielu młodych Polaków z przekazywania materiału genetycznego uczyniło sposób na dorobienie do studenckiego stypendium czy pensji. Z oczywistych względów umożliwienie identyfikacji dawcy skutkowałoby znacznym ograniczeniem lub nawet wyeliminowaniem osób chętnych do oddania komórek. Jeżeli leczenie ma mieć miejsce w klinice, należy zawsze sprawdzić, czy klinika może dokonywać zabiegu przy użyciu nasienia od wybranego rodzaju dawcy. Można osiągnąć anonimowość zbliżoną do kliniki, a możliwość osobistego ocenienia dawcy jest dla nas nie do przecenienia. Jeżeli chodzi dawców nasienia to zawsze najlepiej zgłaszać się po nie do oficjalnego banku spermy.

Ma nadzieję, że kiedyś założy rodzinę i zapewnia, że oddawanie spermy nie jest jej substytutem. Firma Cryos ujawni tożsamość dawcy także samemu dziecku dawcy, ile poprosi ono tę informację i ukończyło 18 lat. Umowy takie zazwyczaj regulują kwestię ochrony danych osobowych dawcy nasienia, który chce pozostać anonimowy. Profile rozszerzone składają się maksymalnie z 8-10 stron osobistych informacji dotyczących pochodzenia dawcy spermy, jego edukacji, sytuacji rodzinnej, zainteresowań, hobby itp. Szukając w internecie informacji dawcy przez przypadek dowiedzieli się, że ojciec mało nie zmarł w wyniku pęknięcia aorty i tę sama wadę serca mogą mieć jego dzieci - połowa z co najmniej 24 potomków.

W odpowiedzi na 'kryzys na rynku spermy' Bank Spermy w Londynie postanowił stworzyć specjalną aplikację, za pomocą której kobiety mogą wyszukiwać odpowiednich ich zdaniem kandydatów na dawców nasienia. Dawcy spermy posiadający profil podstawowy są zarejestrowani pod takimi numerami jak 456, 8756, 11250 itp. Wendy i Ryan założyli stronę internetową dla dawców spermy, którzy chcą poznać swoje biologiczne dzieci, dopasowując ich numery identyfikacyjne do dawcy. Poza tym w większości klinik małżeństwo podpisuje zobowiązanie, że uzna dziecko za swoje i nie będzie skarżyć kliniki ani dawcy nasienia alimenty. Problem anonimowości dawcy i biorcy budzi wątpliwości szczególnie w przypadku dawstwa komórek rozrodczych.

Kłopoty dawcy spermy rozpoczęły się ,gdy pewnego razu w szpitalu poproszono imię biologicznego ojca w ramach wypłaty odszkodowania. Zajrzałam w ogłoszenia „szukam dawcy nasienia” i dotarłam do mężczyzn, którzy opowiedzieli mi swoje historie, jak zostali dawcami, z jakimi kobietami się umawiają i ile biorą za ich zapłodnienie pieniędzy. Otóż szanghajski bank ma płacić każdemu dawcy spełniającymi warunki 30 dolarów za każdą wizytę celem oddania próbki nasienia.

W takich przypadkach zwrócimy 75% wpłaconej kwoty — więcej informacji na ten temat znajduje się w części poświęconej dokonywaniu rezerwacji Może to mieć miejsce w sytuacji, gdy po użyciu nasienia danego dawcy spermy nie osiągnięto ciąży. Nasienia obcego dawcy używa się w Polsce podczas zabiegów in vitro, a przede wszystkim inseminacji (starannie wyselekcjonowane i właściwie przygotowane plemniki zostają cienkim cewnikiem wprowadzone do jamy macicy). Kiedy są przeciwwskazania do wykonania inseminacji, proponujemy zapłodnienie pozaustrojowe z wykorzystaniem nasienia dawcy. Zdiagnozowanej genetycznej choroby lub gdy konieczne jest dawstwo szpiku czy organów) udostępniano dane dawcy.

W lubelskim Centrum Leczenia Niepłodności Ad-Ovo wynagrodzenie dla dawcy waha się od 150 do 200 zł, w Białymstoku od 100 do 300 zł. - Tygodniowo zgłasza się do nas kilku mężczyzn, zainteresowanych oddaniem nasienia. Okazało się, że w szpitalu był znaczy bałagan w administracji spermy i nie bardzo wiadomo do kogo należały które fiolki z tym życiodajnym płynem. Tak samo, w przypadku, gdy instnieje ryzyko odziedziczenia chorób genetycznych po ojcu, znalezienie odpowiedniego dawcy nasienia może pomóc spełnić marzenie rodzicielstwie. Samotne matki i pary tej samej płci wyraźnie pragnące przekazać dziecku dane dawcy mogą preferować dawców spermy rozszerzonym profilu. Ceny są podane w cenniku Zaletą tego rozwiązanie jest fakt, że nie będziesz musiał/a nieustannie kupować/rezerwować nasienia danego dawcy. W lipcu ub. r. stacja ABC informowała przypadku Rebecci Blackwell i jej 15-letniego syna Taylora, który urodził się dzięki dawcy spermy.

Instrukcje Ministerstwa Zdrowia są niezwykle proste: dawcą spermy w Chinach może być mężczyzna w wieku pomiędzy 22 a 45 lat. Wybór cech dawcy nasienia najczęściej dokonywany jest na podstawie cech partnera kobiety. Na świecie istnieją już setki stron, na których dawcy mogą oferować swoje usługi. Osoby korzystające z banku spermy mają dostęp do podstawowych informacji wyglądzie dawcy, takich jak grupa etniczna, wzrost czy kolor oczu. W przypadku dawcy nieanonimowego firma Cryos ujawni tożsamość dawcy (imię i nazwisko, ostatni znany adres oraz numer identyfikacyjny) klinikom i władzom w krajach, w których jest to obowiązkowe przed lub w związku z importem lub kuracją. A więc jeśli ktoś w młodym wieku ma stwierdzony nowotwór jądra i będzie ono wycięte, a późniejsze naświetlanie i chemioterapia wyklucza płodność, taka osoba może skorzystać z banku spermy w celu przechowania własnego nasienia.

Jeśli inne metody sztucznego zapłodnienia nie skutkują, wykorzystanie dawcy nasienia bywa jedyną szansą na posiadanie dziecka. Potencjalni dawcy twierdzą, że oddają nasienie z dobroci serca, bo chcą pomagać bezpłodnym parom. Natomiast w Danii i Belii dawcy nasienia mogą pozostać anonimowi lub zdecydować się na ujawnienie swoich danych. Człowiek, który przekazywał swoje plemniki regularnie podczas studiów, nigdy nie myślał, że jego unikalny numer ID dawcy stanie się bramą do nieprawdopodobnych spotkań. Szwecja, Niemcy, Wielka Brytania, Holandia - w tych państwach dawstwo nasienia nie jest anonimowe, więc dzieci, po osiągnięciu dojrzałości, mogą poznać nazwisko dawcy.

Co ciekawe, używający aplikacji nie może wybierać między cechami charakteru dawcy - twórcy wyszli z założenia, że ten aspekt nie jest istotny przy doborze nasienia. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że dziecko będzie mogło w przyszłości poznać tożsamość dawcy spermy, musisz wybrać nieanonimowego dawcę spermy. Tacy mężczyźni decydują się na to, by mieć zdrowe potomstwo przy wykorzystaniu nasienia dawcy. W przypadku dawcy anonimowego firma Cryos nigdy nie ujawni tożsamości dawcy, a klient zgadza się nie próbować nawiązać kontaktu z dawcą. Nie ma bowiem jasnego prawa rozstrzygającego, co jest ważniejsze: zachowanie zagwarantowanej anonimowości dawcy spermy, czy prawo do poznania swojego pochodzenia. Jeśli myślicie dawcy nasienia, koniecznie przedyskutujcie to z Waszym lekarzem.

I wbrew powyższemu stwierdzeniu wiele samotnych matek wybiera anonimowego dawcę nasienia, ponieważ planuje znaleźć partnera, który może łatwiej przyjąć na siebie rolę ojca i adoptować dziecko, kiedy na pierwszym planie nie ma aspektu istnienia dawcy spermy. Na początku tego roku 22-letnia dziewczyna poczęta in vitro, wywalczyła przed sądem krajowym w Hamm prawo do poznania tożsamość dawcy nasienia. Potencjalni dawcy nasienia mają również badania na obecność HIV , HCV, HBs Ag oraz kiły, mutacji CFTR, sprawdza się również, czy nie są zakażeni chlamydią. Dotyczą nie tylko wykształcenia (musi być co najmniej średnie), ale i stanu zdrowia dawcy. Od 2005 roku, kiedy w Wielkiej Brytanii zmieniono prawo, dziecko poczęte dzięki dawcy po ukończeniu 18. roku życia może ubiegać się odtajnienie informacji biologicznym rodzicu.
Sex: Undisclosed

wiet's Signature
dawcy spermy